Print Friendly
AAA
Konferencja “Wolontariat w sporcie akademickim”
Konferencja “Wolontariat w sporcie akademickim”
Tagi: ,
Udostępnij:
Mail
F
G
I
L

W dniach 25-26 listopada w Inkubatorze Medialno-Artystycznym UMCS odbyła się Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa „Wolontariat w sporcie akademickim”.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez naszą Fundację w ramach projektu Akademia Wolontariatu Sportowego. Przedsięwzięcie o zasięgu ogólnopolskim realizowane jest pod patronatem honorowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przy współpracy z Klubem Środowiskowym Województwa Lubelskiego, Klubem Uczelnianym AZS UMCS, a także z Inkubatorem Medialno-Artystycznym UMCS.

Udział w Konferencji wzięli przedstawiciele Zarządu Głównego Akademickiego  Związku Sportowego, członkowie uczelnianych i środowiskowych klubów sportowych, , a także przedstawiciele środowiska akademickiego z całej Polski, w tym Rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, prof. Stanisław Michałowski.

W trakcie konferencji zostały przedstawione wyniki prac ekspertów nad modelami funkcjonowania centrów wolontariatu w środowisku uczelni wyższych. Zaprezentowany został również nowoczesny serwis internetowy służący do rekrutacji wolontariuszy, komunikacji pomiędzy klubami sportowymi a wolontariuszami oraz do promocji idei sportu, który wystartuje z końcem listopada.

Uczestnicy oprócz udziału w obradach, mieli możliwość także wymiany doświadczeń związanych z organizacją wolontariatu w ich organizacjach oraz dyskusji na temat rozwoju wolontariatu sportowego w Polsce.  Ponadto zostali oni przeszkoleni z zakresu organizacji i prowadzenia centrów wolontariatu sportowego oraz form promocji wolontariatu w sporcie akademickim wśród studentów, a także z metod pozyskiwania środków na finansowanie działalności centrów wolontariatu sportowego.

 

Szczegółowe informacje dotyczące programu konferencji znajdują się tutaj.

Poniżej prezentujemy fotorelację z wydarzenia.


Zobacz także

Absolutoria UMCS 2018 – harmonogram wizyt na wydziałach

Absolutoria UMCS 2018 – harmonogram wizyt na wydziałach

Data publikacji: 10.04.2018

Zapisy na uroczystości absolutoryjne prowadzone są u starostów poszczególnych kierunków studiów oraz koordynatora absolutoriów z ramienia Fundacji Absolwentów UMCS. Sprawdź harmonogram dyżurów!

Przedłużamy zapisy na Absolutoria UMCS 2018

Przedłużamy zapisy na Absolutoria UMCS 2018

Data publikacji: 25.04.2018

Z uwagi na liczne prośby studentów przedłużamy zapisy na Absolutoria UMCS 2018! Sprawdź do kiedy możesz zapisać się na wydarzenie!

Zmiana miejsca odbioru banknotów!

Zmiana miejsca odbioru banknotów!

Data publikacji: 17.05.2018

Zostało zmienione miejsce odbioru upominkowych banknotów.  Banknoty można odbierać w Dziale Organizacyjno-Prawnym (Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5/1301, 20-031 Lublin) podczas dyżurów.
Używamy pliki cookies. Więcej informacji w Polityce Cookies
Akceptuj
x