Print Friendly
AAA
Konferencja “Wolontariat w sporcie akademickim”
Konferencja “Wolontariat w sporcie akademickim”
Tagi: ,
Udostępnij:
Mail
F
G
I
L

W dniach 25-26 listopada w Inkubatorze Medialno-Artystycznym UMCS odbyła się Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa „Wolontariat w sporcie akademickim”.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez naszą Fundację w ramach projektu Akademia Wolontariatu Sportowego. Przedsięwzięcie o zasięgu ogólnopolskim realizowane jest pod patronatem honorowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przy współpracy z Klubem Środowiskowym Województwa Lubelskiego, Klubem Uczelnianym AZS UMCS, a także z Inkubatorem Medialno-Artystycznym UMCS.

Udział w Konferencji wzięli przedstawiciele Zarządu Głównego Akademickiego  Związku Sportowego, członkowie uczelnianych i środowiskowych klubów sportowych, , a także przedstawiciele środowiska akademickiego z całej Polski, w tym Rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, prof. Stanisław Michałowski.

W trakcie konferencji zostały przedstawione wyniki prac ekspertów nad modelami funkcjonowania centrów wolontariatu w środowisku uczelni wyższych. Zaprezentowany został również nowoczesny serwis internetowy służący do rekrutacji wolontariuszy, komunikacji pomiędzy klubami sportowymi a wolontariuszami oraz do promocji idei sportu, który wystartuje z końcem listopada.

Uczestnicy oprócz udziału w obradach, mieli możliwość także wymiany doświadczeń związanych z organizacją wolontariatu w ich organizacjach oraz dyskusji na temat rozwoju wolontariatu sportowego w Polsce.  Ponadto zostali oni przeszkoleni z zakresu organizacji i prowadzenia centrów wolontariatu sportowego oraz form promocji wolontariatu w sporcie akademickim wśród studentów, a także z metod pozyskiwania środków na finansowanie działalności centrów wolontariatu sportowego.

 

Szczegółowe informacje dotyczące programu konferencji znajdują się tutaj.

Poniżej prezentujemy fotorelację z wydarzenia.


Zobacz także

Dzień Wolontariusza z Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin

Dzień Wolontariusza z Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin

Data publikacji: 09.12.2017

Nasze Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin świętowało Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Była to doskonała okazja do nagrodzenia najbardziej aktywnych wolontariuszy sportowych.

Aukcja na rzecz akcji “Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

Aukcja na rzecz akcji “Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

Data publikacji: 28.11.2017

Podczas tegorocznego Balu Absolwentów i Przyjaciół UMCS została zorganizowana aukcja na rzecz akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Licytację poprowadziła pomysłodawczyni i koordynatorka akcji - Pani Ewa Dados. Sprawdź ile udało nam się zebrać!

Gala Młodego Ambasadora Lublina

Gala Młodego Ambasadora Lublina

Data publikacji: 13.12.2017

Wczoraj w ACK UMCS Chatka Żaka odbyła się Gala Młodego Ambasadora Lublina organizowana w ramach naszego projektu Lubelski Uniwersytet Inspiracji. Podczas gali doceniliśmy 41 wspaniałych, młodych Lublinian, którzy są prawdziwymi wizytówkami naszego pięknego Miasta Lublin. 
Używamy pliki cookies. Więcej informacji w Polityce Cookies
Akceptuj
x