Print Friendly
AAA
Piłkarze ręczni AZS w sezonie 2014/2015
Piłkarze ręczni AZS w sezonie 2014/2015
Tagi: ,
Udostępnij:
Mail
F
G
I
L

Piąta pozycja w tabeli II ligi grupy warszawsko-mazowieckiej po 21. rozegranych dotychczas spotkaniach, 25 punktów na koncie, na które złożyło się 12 zwycięstw, 8 porażek oraz remis – to dorobek piłkarzy ręcznych AZS UMCS w powoli dobiegającym końca sezonie 2014/2015.

Podopieczni trenera Jakuba Ignaszewskiego przystąpili do obecnych rozgrywek w mocno odmłodzonym składzie. Zawodnicy, którzy pomyślnie przeszli przedsezonowy proces rekrutacyjny reprezentują barwy AZS UMCS zarówno w rozgrywkach ligowych jak i akademickich.

– Trzeba pamiętać, że sezon jeszcze się nie skończył. Nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu, popadać w zachwyt. Po pierwsze, piąte miejsce będzie dobrym wynikiem ale dla nas, bo to my wiemy jak młody jest to zespół. Wiemy, że większość z tych chłopców nie spotkała się z tak dużym obciążeniem jaki niesie za sobą gra w lidze seniorskiej. Dla kogoś z boku piąte miejsce pozostaje po porostu piątym miejscem w stawce trzynastu zespołów. Na kolana nie rzuca. Obecny nasz wynik niewątpliwie cieszy ale naszym zadaniem nie jest oglądanie się na innych. Chcemy wygrywać kolejne mecze, skupiać się na tym by zwyciężać u siebie z teoretycznie słabszymi przeciwnikami oraz szukać niespodzianki z faworytami. W tym przypadku mowa np. o meczu z AZS UW, który niebawem nas czeka – oceniał szansę swoich podopiecznych na obronę piątej pozycji w tabeli na koniec sezonu Jakub Ignaszewski przed potyczką u siebie z ChKS-em Łódź 15 marca.

Po promocji do pierwszej ligi w sezonie 2012/2013 walka o utrzymanie w połowie stawki zaplecza PGNiG Superligi wydawała się oczywista. Pierwszoplanowe role w drużynie odgrywać mieli zawodnicy, którzy wcześniej bronili barw puławskich Azotów: Dmitrij Afanasjew, Radosław Frycz, oraz Paweł Kowalik (ostatni z nich dziś gra w Azotach jako zmiennik Jana Sobola). Nowi gracze nie uchronili jednak teamu trenera Mieczysława Grandy, którego w przerwie zimowej zastąpił wieloletni gracz ekipy UMCS Jakub Ignaszewski, przed spadkiem do II ligi.

Przed inauguracją obecnego sezonu w zespole doszło do gruntownej przebudowy pod względem personalnym. W składzie pozostali bramkarze: Kacper Gajecki, Rafała Kiciak oraz Kacper Kustra, skrzydłowi: Jakub Buksiński, Radosław Frycz i Arkadiusz Prajzner, rozgrywający: Michał Dziemiach, Łukasz Grabos i Valerii Lytus oraz kołowy Jakub Brodziak.

Dodatkowe posiłki z ekip juniorskich nadeszły z Bursy Puławy (Michał Andrusiewicz, Sebastian Sykut, Filip Schwandt, Przemysław Pawelczuk) oraz Azotów (Kamil Bernat i Jan Solis). Ponad to w szeregi podopiecznych trenera Ignaszewskiego wstąpili Tomasz Zienkiewicz ze Sprintu Ulan-Majorat i Jakub Karczmarzyk grający wcześniej w MKS-ie Biłgoraj.

W II rundzie tegorocznych Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego zespół UMCS zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z kompletem zwycięstw po pięciu konfrontacjach. Tym samym zawodnicy nie są obciążeni jedynie udziałem w lidze, ale także udziałem w zawodach uczelnianych, w których radzą sobie póki co znakomicie.

Od stycznia b.r. Fundacja Absolwentów UMCS nawiązała współprace z klubem AZS UMCS. Poza pomocą finansową udzielaną drużynie piłki ręcznej mężczyzn Fundacja Absolwentów UMCS promuje sport wśród absolwentów uczelni. Umowa KU AZS UMCS z nowym partnerem została zawarta na rok. Lubelskich szczypiornistów wspierają także Miasto Lublin i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Akademicy trenują oraz rozgrywają swoje spotkania domowe w hali Globus. Zajęcia odbywają się w ciągu tygodnia zazwyczaj w godzinach 22:00-23:30. Weekend zaś to czas ligowych zmagań. Wstęp na mecze szczypiornistów UMCS jest bezpłatny, choć nie wpływa to znacząco na frekwencje. Widownia skupia się głównie na dolnych trybunach hali.

Kobieca piłka ręczna w Lublinie w wyniku wspaniałej tradycji oraz obecnej formy zespołu MKS Selgros przyćmiewa tę w wydaniu panów. Siedemnastokrotne Mistrzynie Polski są ambasadorem Koziego Grodu na arenie europejskiej, w kraju zaś są uznaną marką, która kroczy po swój kolejny mistrzowski tytuł. Lubelski szczypiorniak męski to póki co tylko AZS UMCS, który pozostaje drużyną na miarę przełomu pierwszej i drugiej ligi.

Zapraszamy na stronę internetową: www.azs.umcs.pl

Używamy pliki cookies. Więcej informacji w Polityce Cookies
Akceptuj
x