Print Friendly
AAA
Podsumowanie akcji „60 Tysięcy Kroków”
Podsumowanie akcji „60 Tysięcy Kroków”
Tagi:
Udostępnij:
Mail
F
G
I
L

Dobiegła końca Akcja ,,60 Tysięcy Kroków”, w którą zaangażowała się nasza Fundacja. Akcja została zorganizowana na rzecz niepełnosprawnej studentki Wydziału Politologii UMCS – Iwony Nizio, która nie mogła kontynuować studiów ze względu na problem z samodzielnym poruszaniem się. Celem akcji było zatem zebranie w ramach prowadzonej zbiórki publicznej kwoty 60 tys. zł, która w całości miała pokrywać zakup protezy udowej dla niepełnosprawnej studentki.

Dziś nadszedł czas podsumowań i podziękowań za aktywne zaangażowanie się w akcję ,,60 Tysięcy Kroków’’. To właśnie ten moment, na który studentka UMCS tak długo czekała. Wielkim sukcesem jakim dziś może pochwalić się również nasza lubelska społeczność jest włączenie się do fioletowej akcji i wniesienie cegiełki dzięki, której ostatecznie udało się zakupić protezę modularną uda. Należy dodać, że koszt całkowity za protezę uda wyniósł 39 tysięcy złotych, a jej zakup był możliwy dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym właśnie dzięki akcji przeprowadzonej na terenie miasta Lublin zorganizowanej przez studentów Wydziału Politologii UMCS przy pomocy Fundacji Absolwentów UMCS. Dziękujemy całej społeczności Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej zarówno nauczycielom akademickim jak i studentom oraz AZS UMCS, za włącznie się w akcję . Zebrana na terenie Lublina kwota stanowi cegiełkę wkładu, która przybliżyła Iwonę do realizacji jej marzeń. Szczególne wyrazy wdzięczności i podziękowania płyną w kierunku wykonawców protezy modularnej uda firmie Musi Sp. z o.o. w Lublinie, dzięki której Iwona dziś może spacerować w murach naszego Uniwersytetu. Wkład jaki wniosło MUSI stanowi udzielenie rabatu na zakup protezy modularnej uda oraz wypożyczenie protezy tymczasowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca zaangażowanym w akcję zarówno tym którzy wsparli akcję materialnie jak i organizatorom oraz wolontariuszom. To dzięki Wam los studentki UMCS Iwony się odmienił i dziś szczęśliwa może przemierzać świat. Dziękujemy!!!

Organizatorzy Akcji
Zarząd Fundacji Absolwentów UMCS

Używamy pliki cookies. Więcej informacji w Polityce Cookies
Akceptuj
x