Print Friendly
AAA
Przyłącz się do akcji „60 Tysięcy Kroków”!
Przyłącz się do akcji „60 Tysięcy Kroków”!
Udostępnij:
Mail
F
G
I
L

Zachęcamy do wsparcia akcji “60 Tysięcy Kroków” zorganizowanej przez studentów UMCS na rzecz niepełnosprawnej studentki Wydziału Politologii UMCS – Iwony Nizio, która nie może kontynuować studiów ze względu na problem z samodzielnym poruszaniem się. Fundacja Absolwentów UMCS wpiera akcję poprzez organizację zbiórki publicznej (zarejestrowanej w MAiC pod nr “2014/1632/OR).

Cel akcji

Celem akcji jest zebranie w ramach prowadzonej zbiórki publicznej kwoty 60 tys. zł, która w całości zostanie przekazana na zakup protezy udowej dla niepełnosprawnej studentki. Nowa proteza umożliwi jej normalne funkcjonowanie oraz przede wszystkim ukończenie upragnionych studiów magisterskich na Wydziale Politologii UMCS. Kwota ta przekracza możliwości finansowe jej wielodzietnej rodziny, w której pracuje jedynie ojciec Iwony dlatego konieczne jest wsparcie ludzi dobrego serca.

Dzięki zebranej kwocie 60 tys. złotych będziemy mogli sfinansować zakup protezy udowej zaś Iwona będzie mogła od października wrócić na studia magisterskie i samodzielnie spacerować ulicami Lublina!

O Iwonie

Iwona Nizio urodziła się z niedorozwojem kości piszczelowej i szpotawą stopą. Wada zmusiła lekarzy do drastycznych działań czyli do amputacji nogi na poziomie kolana, gdy Iwona miała niespełna 10 lat. W kolejnych latach ze względu na niedopasowanie protezy do wielkości kikuta oraz zerwanie mięśni konieczne były następne operacje mioplastyczne przeprowadzone w 2008 i 2013r. likwidujące tworzące się zrosty. Dziś jest 25 letnią ambitną dziewczyną, która mimo wielu niepowodzeń nie poddaje się realizując zamierzone cele. Planuje powiązać przyszłość z polityką. Pasjonuje się fotografią i to właśnie z aparatem znika na całe dnie uwieczniając piękne Roztocze czy ludzi. To osoba świadoma swojej wartości, ale i wymagająca, która stawia sobie wysoko poprzeczkę. Mimo niepełnosprawności, Iwona ukończyła studia licencjackie i planuje kontynuację studiów na UMCS w Lublinie bo jak mówi ,,Ograniczenia są dla ludzi słabych, silni ograniczenia chowają do kieszeni i wspinają się po szczeblach marzeń!. Udziela się również w kołach naukowych oraz wspiera kampanię transplantologii, prowadząc na jej temat prelekcje w szkołach średnich. Chętnie angażuje się także w drobne akcje charytatywne czy projekty znajomych służąc dobrymi pomysłami. Nie trzeba jej dwa razy prosić o pomoc, chętnie sama wyciąga dłoń do innych. Ambicje nie pozwalają Iwonie spocząć ani na moment, a plany zawodowe oraz jej prywatne cele może spełniać właśnie dzięki modularnej protezie uda, na którą właśnie zbieramy pieniążki. Jednak dla Iwony proteza jest nie tylko szansą powrotu na wymarzone studia i rozwoju zawodowego to przede wszystkim walka o samodzielność. Od wielu lat przez nasilające się dolegliwości coraz mniej się udzielała, coraz mniej wychodziła nie mogąc uczestniczyć w życiu studenckim ani tym bardziej zapisywać się na kartach wspomnień swoich znajomych. Nie pozwólmy by jedynymi wspomnieniami z Iwoną były internetowe rozmowy lecz wspólne zdjęcia, które Iwona chętnie zrobi.

W ramach prowadzonej przez Fundację Absolwentów UMCS oraz studentów UMCS zbiórki publicznej dostępne są następujące formy wsparcia:

– datki do puszek wolontariuszy,
– dowolne darowizny w formie wpłat na konto akcji prowadzone przez Fundację Absolwentów UMCS (09 1910 1048 2305 3463 5107 0002).

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji „60 Tysięcy Kroków” i przekazania dowolnej darowizny, która przybliży nas do celu jakim jest zebranie 60 tysięcy złotych.

Prosimy o wpłaty na poniższe konto:
Odbiorca: Fundacja Absolwentów UMCS
nr rachunku: 09 1910 1048 2305 3463 5107 0002
tytuł przelewu: „60 tysięcy kroków”

KALENDARZ ZBIÓREK PROWADZONYCH W RAMACH AKCJI „60 TYSIĘCY KROKÓW”
29.11.2014 – zbiórka do puszek podczas meczu organizowanego przez AZS UMCS, miejsce hala MOSIR
3.12.2014 – zbiórka do puszek podczas meczu organizowanego przez AZS UMCS, miejsce hala MOSIR
8.12.2014 – koncert charytatywny „60 tys. kroków”, miejsce sala widowiskowa Inkubatora
13.12.2014 – zbiórka do puszek podczas meczu organizowanego przez AZS UMCS, miejsce hala MOSIR

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O AKCJI :
WWW.FACEBOOK.COM/60TYSIECYKROKOW
http://iwonanizio.blogspot.com/

Używamy pliki cookies. Więcej informacji w Polityce Cookies
Akceptuj
x