Print Friendly
AAA
V Zjazd Prawników-Administratywistów na UMCS
V Zjazd Prawników-Administratywistów na UMCS
Tagi:
Udostępnij:
Mail
F
G
I
L

W dniach 7-8 maja 2015 r. odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa V Zjazd Prawników-Administratywistów pt. „Konstytucjonalizacja prawa administracyjnego”, organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Prawników UMCS oraz Koło Naukowe Prawa Parlamentarnego UMCS w Lublinie.

Zjazdy mają czteroletnią tradycję. Już od pierwszej edycji organizatorom przyświeca idea stworzenia forum merytorycznej dyskusji i refleksji nad współczesnymi problemami prawa administracyjnego. Jak pokazuje historia idea ta spotykała się z życzliwym przyjęciem, czego wyrazem były kolejne edycje zjazdów.

W tym roku Zjazd ma charakter konferencji ogólnopolskiej i będzie to jubileuszowa, piąta edycja. Konferencja skierowana jest do studentów, doktorantów i młodych naukowców z ośrodków akademickich z całej Polski.

Podstawowym celem niniejszego Zjazdu będzie poruszenie i dyskusja nad zagadnieniami będącymi obecnie przedmiotem dyskursu naukowego w dziedzinie administracji publicznej i ich związkom z ustawą zasadniczą. Zakres tematyczny referatów dotyczy aktualnych problemów towarzyszących konstytucjonalizacji prawa administracyjnego.


Zobacz także

Wyniki Konkursu im. dr Jamie Lynn Marshall na Najlepszego Absolwenta UMCS 2017!

Wyniki Konkursu im. dr Jamie Lynn Marshall na Najlepszego Absolwenta UMCS 2017!

Data publikacji: 12.10.2017

Kapituła Konkursu dokonała wyboru Laureatów w Konkursie im. dr Jamie Lynn Marshall na Najlepszego Absolwenta UMCS 2017. Sprawdź szczegółowe informacje.

Chatka Blues Festival 2017

Chatka Blues Festival 2017

Data publikacji: 22.09.2017

Wielkimi krokami zbliża się  lubelskie święto bluesa, czyli ChatkaBluesFestival2017. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 6-7 października 2017 r. Sprawdź szczegółowe informacje.
Używamy pliki cookies. Więcej informacji w Polityce Cookies
Akceptuj
x