Print Friendly
AAA
V Zjazd Prawników-Administratywistów na UMCS
V Zjazd Prawników-Administratywistów na UMCS
Tagi:
Udostępnij:
Mail
F
G
I
L

W dniach 7-8 maja 2015 r. odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa V Zjazd Prawników-Administratywistów pt. „Konstytucjonalizacja prawa administracyjnego”, organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Prawników UMCS oraz Koło Naukowe Prawa Parlamentarnego UMCS w Lublinie.

Zjazdy mają czteroletnią tradycję. Już od pierwszej edycji organizatorom przyświeca idea stworzenia forum merytorycznej dyskusji i refleksji nad współczesnymi problemami prawa administracyjnego. Jak pokazuje historia idea ta spotykała się z życzliwym przyjęciem, czego wyrazem były kolejne edycje zjazdów.

W tym roku Zjazd ma charakter konferencji ogólnopolskiej i będzie to jubileuszowa, piąta edycja. Konferencja skierowana jest do studentów, doktorantów i młodych naukowców z ośrodków akademickich z całej Polski.

Podstawowym celem niniejszego Zjazdu będzie poruszenie i dyskusja nad zagadnieniami będącymi obecnie przedmiotem dyskursu naukowego w dziedzinie administracji publicznej i ich związkom z ustawą zasadniczą. Zakres tematyczny referatów dotyczy aktualnych problemów towarzyszących konstytucjonalizacji prawa administracyjnego.

Używamy pliki cookies. Więcej informacji w Polityce Cookies
Akceptuj
x