Print Friendly
AAA
Chatka Blues Festival
Chatka Blues Festival
Udostępnij:
Mail
F
G
I
L

Chatka Blues Festival to jeden z najciekawszych bluesowych festiwali we wschodniej Polsce i święto bluesa w Lublinie, na którym można usłyszeć na żywo wyjątkowych bluesowych artystów z Polski i zagranicy. Organizowany jest od 2010 roku przez Fundację Absolwentów UMCS, przy wsparciu finansowym Miasta Lublin, zaś jego producentem technicznym jest ACK UMCS „Chatka Żaka”.

W trakcie dwóch dni koncertów na festiwalowej scenie prezentują się oryginalne i cenione zespoły grające zarówno akustycznego jak i elektrycznego bluesa. Imprezę charakteryzuje wysoki poziom artystyczny i organizacyjny oraz wyjątkowa atmosfera, którą tworzą artyści wspólnie z widownią. Celem festiwalu jest promocja bluesa i zespołów prezentujących ten rodzaj muzyki (zobacz poprzednie edycje), jak również promocja Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka, jako jednego z najważniejszych miejsc kulturotwórczych w Lublinie. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Adam Bartoś.

 

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Chatka Blues Festival 2017.  Szczegółowe informacje na temat festiwalu znajdują się na stronie www.chatkablues.pl oraz fanpage’u Chatka Blues Festival.

Używamy pliki cookies. Więcej informacji w Polityce Cookies
Akceptuj
x