Print Friendly
AAA
Absolutoria UMCS

W 2012 roku Fundacja Absolwentów UMCS zapoczątkowała na Uniwersytecie nową akademicką tradycję. Absolutoria UMCS  to uroczystości, odbywające się na Auli Uniwersyteckiej podczas których ubrani w togi i birety studenci kończą swą edukację, żegnając się z Władzami Uczelni, wykładowcami oraz kolegami i koleżankami ze studiów.

Wyjątkowy i niezapomniany – taki właśnie powinien być dzień, w którym studenci kończą długi okres studiów i rozpoczynają nową drogę życia. Absolutoria dają możliwość studentom do symbolicznego i na długo zapadającego w pamięć pożegnania się ze swoją Alma Mater. Dzięki nim, zakończenie studiów na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, nie ogranicza się tylko do obrony pracy licencjackiej czy magisterskiej oraz odebrania dyplomu z dziekanatu.

Udział w tych uroczystościach mogą wziąć studenci ostatnich lat studiów I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich stacjonarnych i niestacjonarnych – wszystkich kierunków prowadzonych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. W wydarzeniach biorą udział także zaproszeni przez uczestników goście (rodziny i znajomi), rektorzy, dziekani oraz  pracownicy Uczelni.  Uroczystości Absolutoryjne mają podniosły charakter i przepełnione są chwilami radości, jak i wzruszeń.

Uczestnictwo w uroczystościach jest dobrowolne, bowiem jest to nieformalne, aczkolwiek oficjalne i uroczyste zakończenie okresu studiów.

Zobacz szczegółowe informacje dotyczące zapisów i harmonogramu.

Szczegółowe informacje o Absolutoriach 2018 znajdują się tutaj.

Masz pytania dotyczące Absolutoriów?

Napisz do nas absolutoriaumcs@faumcs.pl lub zadzwoń 666-393-829.

 

Tak było w ubiegłym roku:

Zobacz więcej zdjęć

 

Używamy pliki cookies. Więcej informacji w Polityce Cookies
Akceptuj
x