Print Friendly
AAA
O akcji

„Absolwenci UMCS Swojej Chatce” to akcja społeczna zainicjowana przez absolwentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest ona skierowana do wszystkich osób, które są gotowe wesprzeć działania zmierzające do przywrócenia dawnej świetności sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”.

W ramach akcji prowadzona jest publiczna zbiórka pieniędzy, realizowana pod patronatem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwentów UMCS. Cały dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na przebudowę i remont sali widowiskowej „Chatki Żaka”, która zdaniem ekspertów jest jednym z najciekawszych obiektów architektonicznych okresu modernizmu w Lublinie.

Praktycznie nie ma absolwenta UMCS, który nie korzystałby z oferty kulturalnej prezentowanej przez Akademickie Centrum Kultury „Chatka Żaka”. To w niej zaczynały pracę znane lubelskie teatry studenckie: Gong 2, Grupa Chwilowa, Teatr Provisorium i Scena 6. Odbywały się ważne festiwale: Studencka Wiosna Teatralna, Konfrontacje Młodego Teatru i Bakcynalia. Do dziś działa ambitne kino studyjne DKF „Bariera”. Z Akademickim Centrum Kultury związane są od lat: Zespół Tańca Ludowego, Orkiestra Św. Mikołaja, Zespół Tańca Towarzyskiego „Impetus” oraz Chór Akademicki. To miejsce kulturotwórcze, otwarte na studentów i oferujące studentom bliski kontakt ze sztuką i szeroko rozumianą kulturą.

Używamy pliki cookies. Więcej informacji w Polityce Cookies
Akceptuj
x