Print Friendly
AAA
O Festiwalu

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej „Wschody”, organizowany jest już od 3 lat przez Fundację Absolwentów UMCS, przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

Jest to impreza promująca dziedzinę kultury niszowej, jaką jest piosenka artystyczna. To szansa dla zdolnych wokalistów i muzyków z całej Polski, którzy mają nie tyle piękny głos, co muzyczne wyczucie i pomysł na interpretację. Festiwal jest bowiem okazją do wyrażenia siebie poprzez dźwięki i słowa, a także możliwością aktorskiego „zagrania” piosenki, a przede wszystkim zaś szansą na spotkanie niebywale ciepłej atmosfery.

W przeglądzie mogą brać udział wokaliści z całej Polski, którzy ukończyli 16 rok życia. Co roku uczestników ocenia profesjonalne jury, które przyznaje nagrody finansowe. Na wyróżnienia mogą też liczyć najlepsi akompaniatorzy. Podczas Wschodów prezentują się również gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Na festiwalowej scenie zaśpiewali m.in.: Hubert „Spięty” Dobaczewski, Piotr Rogucki, Jacek Bończyk i Katarzyna Nosowska. Podczas ostatniej edycji festiwalu “Wschody” wystąpili: Karolina Czarnecka, Karolina Cicha i Czesław Mozil.

Używamy pliki cookies. Więcej informacji w Polityce Cookies
Akceptuj
x