Print Friendly
AAA
Poprzednie edycje

W trzech dotychczasowych odsłonach festiwalu wzięło udział około 120 wokalistów z całej Polski. W komisji zasiadali m. in. Jan Kondrak, Jan Poprawa, Iwona Lorenc, Barbara Stępniak-Wilk, prof. Urszula Bobryk oraz Karolina Cicha. Laureaci zdobywali nie tylko nagrody finansowe – dzięki swojemu talentowi otrzymywali nominacje do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, możliwość nagrania koncertu live w profesjonalnym studiu Inkubatora Medialno-Artystycznego czy też zaproszenie do wystąpienia na scenie letnich Prezentacji Form Muzyczno-Teatralnych „Dźwięki Słów”.

Festiwalowe koncerty (zarówno inauguracyjny, jak i galowy), spotykają się z dużym zainteresowaniem, które obrazują wypełnione po brzegi sale widowiskowe. “Wschody” jako festiwal piosenki niebanalnej, odbija się szerokim echem w całej Polsce, zbierając również bardzo pochlebne opinie wśród Lublinian. Świadczy o tym m. in. liczba publikacji prasowych, które ukazały się w mediach regionalnych i ogólnopolskich, zainteresowanie wydarzeniem w serwisach społecznościowych oraz coraz większa rozpoznawalność nazwy festiwalu i kojarzenie jej z ciekawą inicjatywą.

Festiwal Wschody zagościł na stronach „Miejskiego przewodnika subiektywnego: Ogarnij Miasto” oraz wydawnictwa Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu pt. „Piosenka – rocznik kulturalny. 2014″, co potwierdza jego znaczenie na kulturalnej mapie Polski.

Na festiwalowej scenie zaśpiewali dotychczas m.in: Hubert „Spięty” Dobaczewski, Piotr Rogucki, Jacek Bończyk ze Zbyszkiem Krzywańskim oraz Katarzyna Nosowska. Podczas poprzedniej edycji swoją obecnością wydarzenie uświetnili: Karolina Czarnecka, Czesław Śpiewa oraz Karolina Cicha, będąca jednocześnie członkinią jury.

 

Zobacz również galerię zdjęć z poprzednich edycji oraz film promujący IV Festiwal “Wschody”:

.

Film promujący Festiwal “Wschody 2015”

Używamy pliki cookies. Więcej informacji w Polityce Cookies
Akceptuj
x